Treningi personalne dla dzieci

Treningi personalne dla dzieci prowadzone są na Głowackiego 10/12

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem zajęć

Umów się jeszcze dziś na pierwsze i niezobowiązujące spotkanie z trener i zobacz jak wiele możesz zyskać!

Żyjemy w czasach w których, aż 80 % dzieci w woj. łódzkim ma wady postawy i nie uczęszcza na zajęcia gimnastyki korekcyjnej.  W szkołach, jeśli owa gimnastyka jest prowadzona w formie zajęć grupowych, która nie uwzględniają wad postawy każdego z dzieci. Tylko praca indywidualna ze specjalistą przyniesie pożądany efekt.

Wady postawy – kiedy interweniować?

Ryzyko powstania wady postawy u dziecka jest najwyższe w momencie kiedy rozpoczyna naukę w szkole oraz w okresie dojrzewania. W pierwszym przypadku powodem tworzenia się wady postawy jest zmiana trybu życia na bardziej siedzący, natomiast w drugim – w organizmie następuje rewolucja  związana ze zwiększoną wiotkością stawów oraz  dysproporcją między rozwojem mięśni i kości. Jest to czas kiedy konieczna jest pełna mobilizacja aby uchronić młodego człowieka przed bólem kręgosłupa w dorosłym życiu.

Jak pracujemy z dziećmi?

Na początku fizjoterapeuta przeprowadza konsultację, na której ocenia postawę dziecka, wykona odpowiednie testy, które są niezbędne aby dobrać odpowiednie ćwiczenia. Zanotuje także poprzez wykonanie zdjęcia i odpowiednie pomiary zakresu ruchomości stan małego pacjenta aby na koniec cyklu treningów mieć porównanie.

Jak pracujemy z dziećmi?

W zależności od wieku dziecka trening trwa od 30 do 60 minut. Ćwiczenia są indywidualnie dopasowane do potrzeb i celu treningowego – korekcyjne, ogólnorozwojowe, wydolnościowe.

W celu utrwalenia efektów treningowych dziecko po każdych zajęciach otrzyma zestaw 3 ćwiczeń do wykonania w domu. Zaangażowanie rodziców w proces treningowy utrwali efekty ćwiczeń.

Dlaczego Twoje dziecko powinno mieć treningi personalne?

Gimnastyka korekcyjna w grupie nie istnieje! Każde dziecko ma inną wadę postawy z zupełnie innych przyczyn i każde z nich potrzebuje innej stymulacji do pracy nad ciałem. To co jednemu dziecku pomoże drugiemu może zaszkodzić, dlatego tak  ważny jest odpowiedni dobór ćwiczeń możliwy tylko podczas indywidualnej pracy.

Prawidłowa postawa ciała i odpowiednia waga to podstawa zdrowia Twojego dziecka. Jesteśmy tym co jemy, a ruch to najlepsze lekarstwo na świecie. Pozwól swojemu dziecku cieszyć się zdrowiem teraz jak i w dorosłym życiu.

Co zyska Twoje dziecko?

  • Prawidłową postawę ciała – ochronę przed bólem kręgosłupa w dorosłym życiu
  • Większą sprawność fizyczną – lepsze wyniki na w-fie
  • Trening pod okiem specjalisty – bezpieczeństwo
  • Prawidłową technikę ćwiczeń – zminimalizowanie ryzyka wystąpienia urazów
X