W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę masaży – poczynając od masażu klasycznego, przez masaż sportowy, aż po masaż gorącymi kamieniami, masaż bambusem czy Shiatsu. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś wiecej na temat powyższych zabiegów – zapraszamy do dalszej lektury.

Na masaże zapraszamy do dwóch lokalizacji: Tatrzańska 69a i Głowackiego 10/12.

Chcesz umówić termin zabiegu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest to masaż oparty na technikach terapii manualnej, masażu segmentarnego i masażu klasycznego, jednak masaż leczniczy odnosi się bardziej do formy zabiegu. Mianowicie forma lecznicza to forma mająca na celu wyrównywanie pewnych zaburzeń – leczeniu ich np. rozluźnianiu przykurczów mięśniowych powstałych na skutek nieodpowiednich pozycji itp.. Również np. likwidacji bólu tzw. rwy kulszowej, postrzału odcinka lędźwiowego itd. Można powiedzieć, że masaż leczniczy to każda forma masażu mająca na celu leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne.

Masaż bambusem

Masaż bambusem orientalny, relaksacyjny masaż wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele. Pałeczki mają różne grubości i długości, gdyż są dostosowane do różnych technik i wielkości ciała. Masaż szczególnie polecany na przemęczone i spięte mięśnie. Podczas masażu bambusem odczuwamy głębokie odprężenie i likwidację napięć. Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia. Doskonały zabieg dla zestresowanych.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie zalety masażu ze szczególnymi właściwościami wulkanicznych kamieni bazaltowych. Przywraca harmonię ciała i umysłu, powoduje przypływ pozytywnej energii. Jest zabiegiem silnie relaksującym, pomaga osiągnąć uczucie spokoju i odprężenia, redukuje stres, zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu.

Shiatsu

to sztuka uzdrawiania dotykiem, której korzenie sięgają starożytnych Chin i Japonii. W języku japońskim słowo „shiatsu” oznacza „naciskać kciukami”. We współczesnym shiatsu używa się nie tylko kciuków, ale również dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp. Terapia Shiatsu, znana jako „akupunktura bez igieł”, jest skuteczną metodą na leczenie wielu problemów zdrowotnych: bóle głowy, migreny, bóle pleców, zaburzenia ciśnienia, otyłość, reumatyzm, bóle kręgosłupa. Likwiduje stresy i napięcia, uspokaja nerwy, dodaje witalności i zapobiega chorobom. Shiatsu jest również świetną terapią dla tych, którzy twierdzą, że nic im nie dolega i czują się dobrze, ponieważ po sesji Shiatsu poczują się jeszcze lepiej.

Masaż sportowy

Masaż Sportowy – intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu powstałe na skutek aktywności fizycznej. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż ten występuje w kilku formach zależnych od czasu zabiegu w stosunku do aktywności sportowej.

Masaż Tajski

Masaż, który wykonywany jest na macie ułożonej na podłodze, bez użycia olejków, przez luźne ubranie. Jest to sekwencja technik, stanowiących połączenie głębokiej akupresury najistotniejszych punktów ciała z elementami biernej jogi. Masażysta wykorzystuje tu rozmaite techniki, głównie powolny nacisk ciałem a także elementy rozciągania, oraz pracy z kanałami energetycznymi. Dzięki temu połączeniu zostaje uwolnione napięcie mięśni, ścięgien i stawów, a równowaga energii w organizmie – przywrócona. Masaż ten to znakomity zastrzyk sił witalnych, ale również długotrwałe uczucie odprężenia i relaksu.

Refleksoterapia stóp

Refleksoterapia stóp to leczniczy masaż stref odruchowych inaczej receptorów znajdujących się na stopach, dłoniach lub uszach. Jakkolwiek refleksoterapia dotyczy tych trzech obszarów, najskuteczniejsza jest terapia stóp.

Odpowiednio wykonywany masaż stóp ma wpływ na cały organizm. Podczas zabiegu stymulowane są punkty, zwane refleksami, które mają bezpośrednie powiązanie z narządami wewnętrznymi, organami, gruczołami i innymi częściami ciała. Masaż ten ma służyć poprawie współdziałania układów organizmu i ich funkcji, przy czym ostatecznym celem jest osiągnięcie możliwie dobrej formy fizycznej i psychicznej.

Manualny Drenaż Limfatyczny

Specjalny masaż, który usprawnia przepływ limfy i udrażnia węzły chłonne, co pozwala na usunięcie obrzęków i toksycznych złogów z tkanek, wspomaga odchudzanie i zwalczanie cellulitu. Jest zabiegiem wymagającym dużej dokładności i cierpliwości, usprawnia pracę wielu narządów, poprawia stan odżywienia skóry, działa odmładzająco oraz leczniczo. Terapia drenażem ma również działanie uspokajające, wyprowadza organizm z długotrwałego, negatywnego stresu.
Masaż wyszczuplający polega na ugniataniu tkanki tłuszczowej, która gromadzi się głównie na brzuchu, udach, biodrach i ramionach. Masaż rozdrabnia komórki tłuszczowe, usuwa nadmiar tłuszczu, poprawia przemianę materii, przyspiesza spalanie komórek tłuszczowych, zmniejsza ilość tkanki łącznej.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską jest nieinwazyjną metodą wspomagającą walkę z cellulitem, którą warto połączyć z treningiem i zdrowym odżywianiem. Masaż ten działa na zasadzie próżni wytworzonej w bańce podczas kontaktu ze skórą. Dzięki temu rozluźniania jest tkanka łączna, przez co ciało uzyskuje lepszą jędrność. Masaż bańką chińską to zabieg dla osób, które chcą zadbać o swoje ciało i poprawić wygląd swojej sylwetki.

Jak widzicie jest w czym wybierać i pewnie każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

X