Trening rehabilitacyjny

Treningi rehabilitacyjne odbywają się w dwóch lokalizacjach: Tatrzańska 69 a i Głowackiego 10/12

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem zajęć oraz kontaktu w celu umówienia wizyty.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmikiem pokazującym jak wygląda trening rehabilitacyjny: https://www.youtube.com/embed/ioYrn6lUQEo

Indywidualny trening profilaktyczny bądź leczniczy z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań do wysiłku fizycznego w danej jednostce chorobowej. Zestaw ćwiczeń opracowują fizjoterapeuci i rehabilitanci. To oni nadzorują przebieg jego wykonania, dbając o poprawną technikę wykonania ćwiczeń oraz ogólne bezpieczeństwo klienta.

Jeśli planujesz umówić się na trening leczniczy pamiętaj, aby zabrać ze sobą ostatnie wyniki badań oraz szczegółowe zalecenia wystawione przez Twojego lekarza prowadzącego!

 Zajmujemy się przede wszystkim:

  • profilaktyką i leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa
  • profilaktyką zespołów bólowych w obrębie stawów kończyn górnych i dolnych
  • rehabilitacją  przebytych urazów w obrębie kończyn dolnych i górnych spowodowanych wysiłkiem fizycznym
  • rehabilitacją po kontuzjach sportowych
  • inne (po wcześniejszej konsultacji)

Podczas treningów rehabilitacyjnych fizjoterapeuci bazują na metodzie Kinetic Control to jedna z nowoczesnych metod stosowanych w fizjoterapii. Opiera się na zrozumieniu ruchu i jego funkcji oraz wyjaśnia wpływ niekontrolowanego ruchu na ból czy dysfunkcję ruchową. Badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat dowodzą, iż ludzie z bólem wykorzystują zupełnie inne wzorce ruchowe niż osoby bez bólu. Taki system działania wpływa bardzo niekorzystnie na organizm człowieka. Prowadzi do rozwoju dolegliwości bólowych, najpierw ostrych, a potem z czasem przechodzących w stan chroniczny.

Kinetic Control wprowadza pojęcia dynamicznej diagnostyki stabilności i równowagi mięśniowej, szczegółowo zostaje przedstawiony system ruchu jako źródło dysfunkcji i symptomów z nim związanych. Terapeuta po przeprowadzeniu szczegółowych testów i badań decyduje czy i kiedy odbudowywać kontrolę motoryczną, wprowadzać terapię wzmacniającą mięśnie lub pracować w celu uzyskania funkcji stabilności.

Poprzez prawidłowe zrozumienie patologicznych zmiany występujących w układzie ruchu, terapia ta wyjaśnia, dlaczego diagnoza dysfunkcji jest tak trudna, kiedy ludzie odczuwają ból i jak należy z nim postępować.

Drugim typem treningu wykorzystywanym w rehabilitacji jest trening powięziowy – trening ukierunkowany na odnowę powięzi – tkanki łącznej i poprawieniu funkcjonowania całego układu ruchu, poprawę sprawności, elastyczności, a przede wszystkim zapobieganie kontuzjom. Zalecany w profilaktyce chorób układu ruchu, w tym kręgosłupa, ponieważ elastyczna powięź gwarantuje bezpieczeństwo układu mięśniowego i kostno-stawowego. Uzupełnienie każdego typu treningu od rekreacyjnego do sportowego.

X