Zalety Nordic Walking

Źródło zdjęcia: https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fszczuplapannamloda.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F02%2Fnordic-walking.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fszczuplapannamloda.pl%2Fnordic-walking-sport-bez-wad%2F&docid=2KzWSYPl341TjM&tbnid=aSi9OT3awacpbM%3A&vet=10ahUKEwiRva3G4oDTAhWBHywKHctDDRMQMwgyKAEwAQ..i&w=4000&h=1554&bih=894&biw=1280&q=nordic%20walking&ved=0ahUKEwiRva3G4oDTAhWBHywKHctDDRMQMwgyKAEwAQ&iact=mrc&uact=8#h=1554&imgrc=aSi9OT3awacpbM:&vet=10ahUKEwiRva3G4oDTAhWBHywKHctDDRMQMwgyKAEwAQ..i&w=4000

Nordic Walking to bardzo efektywna forma spędzenia wolnego czasu, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Spacer z kijkami, który jest trochę podobny do narciarstwa biegowego to idealny sposób na poprawę nie tylko kondycji, ale także samopoczucia. Regularne ćwiczenia z pewnością będą miały bardzo korzystny wpływ na Twój organizm. Poniżej przedstawiamy zalety Nordic Walking!

Zajęcia dla każdego!

Niewątpliwą zaletą Nordic Walking jest fakt, że jest to bardzo bezpieczna dla stawów i kręgosłupa forma aktywności fizycznej. Dlatego maszerować z kijkami może każdy bez względu na wiek, płeć, wagę czy kondycję fizyczną, w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń. Dodatkowo ćwiczyć można praktycznie przez cały rok i wszędzie: w górach, nad morzem, w mieście czy w parku – każde miejsce jest dobre.

W sam raz na początek 

Nordic to idealna propozycja dla wszystkich osób po przebytych kontuzjach, urazach czy operacjach jako forma rehabilitacji, która zapewni bezpieczny powrót do sprawności. To również odpowiednie zajęcia dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami, dla otyłych oraz dla osób, które wracają po dłuższej przerwie. Jest to bowiem dobry wstęp do podjęcia aktywności fizycznej i idealna rozgrzewka przed bardziej wyczerpującym i intensywniejszym wysiłkiem. Nordic Walking odciąża stawy w trakcie marszu i jest także polecany osobom, które mają problemy z kolanami.

Poprawa kondycji

Kolejną zaletą marszu z kijami jest to, że w trakcie spaceru uaktywniamy aż 90 % mięśni naszego ciała, warunkiem jest oczywiście prawidłowa technika, która jest bardzo ważna. Regularne ćwiczenia z pewnością podnoszą ogólną sprawność organizmu, poprawią kondycję, ale także wzmocnią mięśnie nóg, ramion, barków i brzucha. Dodatkowo Nordic pozwala spalić większą ilość kalorii niż podczas tradycyjnego marszu.

W grupie raźniej 

Jeśli nie możesz się zebrać się w sobie do systematycznych ćwiczeń i za każdym razem obiecujesz sobie, że zaczniesz od przyszłego tygodnia i nic z tego nie wychodzi zapisz się na zajęcia grupowe. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się zmobilizować do wyjścia z domu. To także dobra okazja, żeby nawiązać nowe znajomości, albo spędzić aktywnie czas z koleżanką. Na początku warto wybrać się na zajęcia z instruktorem, który pokaże Ci prawidłową technikę chodzenia, pomoże dobrać odpowiednie kijki oraz zapewni urozmaicenie marszu.

Ruch na świeżym powietrzu z pewnością dotleni Twój organizm, poprawi koncentrację, zredukuje stres i zapewni zdrowy sen. Już po kilku spacerach z kijkami poczujesz się zdecydowanie lepiej, a przy regularnym ćwiczeniu zgubisz także zbędne kilogramy i poprawisz kondycję. Nie bez przyczyny stałe powiększa się grono zwolenników Nordic Walking, dołącz do nich jak najszybciej!

 

X