Zalety treningu personalnego dla dzieci

http://malemisie.pl/wczesne-wspomaganie-rozwoju-dziecka/

Pośpiech, który towarzyszy nam praktycznie każdego dnia sprawia, że w ciągłym biegu wykonujemy swoje codzienne obowiązki. Stajemy się coraz bardziej wygodni i często wybieramy jazdę samochodem pozbawiając siebie i nasze dzieci możliwości ruchu. Często również sposób nasz spędzania wolnego czasu pozostawia wiele do życzenia, zamiast wybrać się na spacer do parku czy wycieczkę rowerową spędzamy całe dnie przed komputerem czy telewizorem dając przy tym zły przykład najmłodszym. Coraz częściej dzieci nie chcą także ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego, zamiast przynosić strój sportowy pokazują nauczycielowi zwolnienia lekarskie. To wszystko razem naprawdę na bardzo negatywny wpływ na prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

Wady postawy znajdują się bardzo wysoko na liście chorób cywilizacyjnych, a bagatelizowanie nieprawidłowej postawy ciała u dzieci nie prowadzi niestety do niczego dobrego. Ciężki plecak, garbienie się, niewygodne krzesło, spędzanie dużej ilości czasu przed telewizorem i brak ruchu to tylko niektóre przyczyny pojawiania się już w bardzo wczesnym wieku kłopotów nie tylko z kręgosłupem, ale także innych problemów zdrowotnych, które mogą prowadzić do otyłości czy nadciśnienia tętniczego. W ostatnim czasie widoczny jest niestety znaczy wzrost występowania wielu wad postawy u dzieci, które skutkuje osłabieniem siły mięśni a także obniżeniem ogólnej sprawności organizmu. Największe ryzyko pojawienia się wady postawy występuje w momencie rozpoczęcia nauki i w szkole oraz w trakcie dojrzewania. Dlatego warto jak najwcześniej zachęcić swoje dzieci do aktywnego spędzana wolnego czasu i do regularnych ćwiczeń.

Zalety treningów personalnych dla dzieci:

Indywidualne podejście

Wykwalifikowany fizjoterapeuta na pierwszej wizycie przeprowadzi nie tylko wywiad, ale także oceni postawę dziecka i po wykonaniu kilku testów będzie w stanie dobrać odpowiednie ćwiczenia. Ważne jest także wykonanie zdjęć i zapis pomiaru ruchomości stawów, aby móc na bieżąco kontrolować postępy.

Bezpieczeństwo i efektywność

Podczas ćwiczeń trener skupia całą swoją uwagę na jednym dziecku, na bieżąco kontroluje i poprawia błędy oraz uczy prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Dzięki bardzo indywidualnemu podejściu i dobraniu ćwiczeń jest to bardzo efektywna forma zajęć, która pozwala osiągnąć indywidualne cele.

Inwestycja w zdrowie

Nie bez przyczyny mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego już od najmłodszych lat tak bardzo ważne jest dbanie o prawidłową postawę ciała i odpowiednią wagę. Ruch jest bowiem najlepszym lekarstwem i profilaktyką przed wadami postawy i problemami zdrowotnymi.

Prawidłowa technika ćwiczeń

Ćwicząc indywidualnie masz pewność, że trener nauczy Twoje dziecko prawidłowego wykonywania poszczególnych ćwiczeń co niestety nie zawsze jest możliwe w szkole kiedy nauczyciel ma zdecydowanie więcej osób pod swoją opieką i nie jest w stanie poświęcić każdemu większej ilości czasu. A prawidłowa technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń jest bowiem kluczowa i minimalizuje ryzyko wystąpienia urazów czy kontuzji.

Motywacja

Trening indywidualny to idealna forma ćwiczeń dla tych najbardziej opornych i leniwych dzieci. Wykwalifikowany trener zadba także o motywację Twojego dziecka i pomoże mu pokonywać własne słabości, bariery i lęki. Regularne zajęcia sprawią, że zniknie brak pewności siebie i wzrośnie poczucie wartości  dziecka.

Trening indywidualny to najlepsza inwestycja w Twoje dziecko!

X