Zajęcia fitness – 6 powodów, dla których warto ćwiczyć regularnie!

Źródło zdjęcia: https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.mydeal.pl%2Fadmin%2FdealsImg%2F26093%2F17%2Fp26093_5551b6f006589.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.mydeal.pl%2Fwarszawa-karnet_na_fitness_zumba_i_wiele_zajec_do_wyboru-26093.html&docid=aieKN7eIQpwUBM&tbnid=jiLISZ1b_kEkcM%3A&vet=1&w=640&h=365&bih=894&biw=1280&ved=0ahUKEwigybjFwtDQAhVmGZoKHaL6BJc4ZBAzCDEoLzAv&iact=mrc&uact=8#h=365&vet=1&w=640

W obecnych czasach większość z nas narzeka na nieustanny brak czasu, zbyt dużą ilość obowiązków czy życie w ciągłym biegu. Dodatkowo siedzący tryb pracy i spędzanie kilku godzin dziennie przed komputerem, brak ruchu i ciągły stres nie wpływają korzystnie na nasz organizm. Dlatego warto znaleźć czas tylko dla siebie i pomyśleć o swoim zdrowiu! A zajęcia fitness to jedna z najlepszych i najbardziej popularnych form dbania nie tylko o swoją sylwetkę, ale także o samopoczucie. Różnorodność zajęć jest obecnie tak duża, że z pewnością każdy znajdzie ćwiczenia idealne dla siebie. Przed pierwszymi zajęciami warto skonsultować się z Trenerem Personalnym, żeby poznać Twoje cele i oczekiwania, aby dobrać je odpowiednio, uwzględniając Twój stan zdrowia i możliwości. Zajęcia spalające, wzmacniające, taneczne czy prozdrowotne – możliwości jest wiele, ale wybór należy do Ciebie! Dlaczego warto chodzić na fitness regularnie? Oto 6 powodów!

1) Dla zdrowia

Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch! Systematyczne ćwiczenia prozdrowotne niosą wiele korzyści dla Twojego organizmu: wreszcie przestaniesz narzekać na ból pleców, będziesz zwracać uwagę na poprawną postawę ciała i przestaniesz się garbić. Poza tym nie będziesz miała problemów z zasypianiem i zdecydowanie poprawi się jakość Twojego snu. Ćwiczenia to także najlepszy sposób na wzmocnienie odporności, która zwłaszcza w okresach przejściowych jest obniżona. Ruch to samo zdrowie!

2) Lepsza kondycja i figura

Systematycznie uczęszczanie na zajęcia spalające na pewno szybko poprawi Twoją kondycję i wejście na siódme piętro już nie będzie dla Ciebie problemem. Twoja figura również zacznie się zmieniać i w niedługim czasie zauważysz efekty swojej ciężkiej pracy. Na zajęciach dynamicznych wzmocnisz swoje mięśnie, zgubisz zbędne kilogramy, poprawisz wydolność swojego organizmu i spalisz tkankę tłuszczową.

3) Poprawa samopoczucia

Jeśli ciągle narzekasz, że nic Ci się nie chce i masz lenia to wreszcie masz okazję, by przegonić go na dobre! Po zajęciach zdecydowanie poprawi się nie tylko Twoje samopoczucie, ale także nastrój. Ale nie myśl, że będzie łatwo – po dynamicznych zajęciach możesz nie mieć siły się przebrać i będziesz czuć każdy mięsień, ale pojawi się też satysfakcja, że dałaś radę! Dzięki regularnym ćwiczeniom zyskasz również pewność siebie i wreszcie uwierzysz w swoje możliwości! Do dzieła!

4) Motywacja

Jeśli nie masz wystarczająco silnej woli, żeby zmobilizować się do treningu idealnym rozwiązaniem będą zajęcia grupowe. Nic tak przecież nie motywuje jak ćwiczenia w większym gronie osób, którym też zależy, żeby na treningu dać z siebie wszystko. Kiedy inni będą wylewać z siebie siódme poty nie odpuścisz kolejnej serii ćwiczeń tylko dlatego, że masz słabszy dzień prawda?

5) Różnorodność

Jeśli nie masz czasu, żeby ułożyć sobie plan treningu i wymyślać ćwiczenia na poszczególne partie mięśniowe na zajęciach fitness instruktor zrobi to za Ciebie. Co więcej będziesz mieć pewność, że będą to ćwiczenia na wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu poprawi się wygląd całej Twojej sylwetki. Nowa choreografia i za każdym razem inne ćwiczenia sprawią, że na pewno nie będziesz się nudzić! Różnorodne sprzęty wykorzystywane podczas ćwiczeń, energiczna muzyka i motywujący instruktor czekają na Ciebie na sali fitness!

6) Sposób na odstresowanie

Nie ma lepszego sposobu na pozbycie się stresu po ciężkim i nerwowym dniu w pracy niż ćwiczenia! Po zajęciach szybko zapomnisz co to zły humor czy jesienna chandra. Zadajesz sobie pytanie jak to możliwe? To proste, wydzielane podczas ćwiczeń endorfiny szczęścia sprawią, że Twój humor się poprawi, a uśmiech będzie Ci towarzyszył jeszcze długo po zajęciach!

Pamiętaj, że ruch to zdrowie! 🙂

X